Nasze Serwery
  Nazwa Serwera Adres IP Monitor Mapa Gracze Status  
FFA [NS/S]145.239.236.245:27015de_nuke26/32OnlinePOŁĄCZ
TS3cs-lamers.com10/124OnlinePOŁĄCZ
Na naszych serwerach napierdala obecnie 26 graczy, maksymalnie może grać ich 32. Daje to zapełnienie rzędu 81.25% :-)

Wasza Religia

Wszystko to, co macie do przekazania, własne przemyślenia, spostrzeżenia, obawy, poglądy itp . . .

Poison2607

  • Awatar użytkownika

(#1) Napisano 10 wrz 2012, o 18:27

Tak sobie mysle, ze moze od czasu do czasu porozmawiamy o czymś na poważnie. Jako że na forum sa osoby głównie dorosłe, to chyba da rade z Wami porozmawiać nie koniecznie o pierdołach. Zarzuciłem temat o religii. W co wierzycie, jakie są wasze przekonania religijne ? Nie myslcie sobie że ja jakiś nawiedzony jestem, po prostu od czasu do czasu można sobie tak porozmawiac.

TYLER

  • Awatar użytkownika

(#2) Napisano 10 wrz 2012, o 19:03

Ateista. Nie wierzę w jakąkolwiek "siłę wyższa", która nas zbawi, która stworzyła wszechświat i cały ten bullshit, który jest w Biblii, Koranie czy czymkolwiek innym.
Ludzie potrzebują boga/Boga tylko po to, aby uwierzyć w coś, co przerasta ich wyobrażenia. IMO

Jako, że jestem spokojnym i tolerancyjnym człowiekiem dopuszczam do siebie myśl, że inni ludzie odczuwają potrzebę obecności boga, nie mam nic do tego.
Jedyne co mi przeszkadza to kościół i cała jego otoczka (księża) . Jeżeli ktoś się chce modlić to może to robić wszędzie (skoro Bóg słucha cały czas) i nie musi za to płacić "co łaska".

Ślub czy pogrzeb? W żadnym wypadku kościelny.
Jeśli będę miał dziecko to nie ma żadnej opcji czy szansy, że 'zmuszę' go do jakiejkolwiek religii. Dorośnie to sam wybierze.

Używam "o mój boże", "Jezus" itp. Wynika to z tego, że jestem z takiej, a nie innej rodziny. ('boże' specjalnie z małej litery).

KarinaNML

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 705
  • Dołączył: 21 maja 2011, o 01:01
  • Lokalizacja: Kraków / Niepołomice
  • Postawione piwa: 4
  • Otrzymane piwa: 12

(#3) Napisano 10 wrz 2012, o 21:10

a więc ja podobnie jak Tyler. tylko że ja chodzę z rodziną do kościoła w święta itd (pogrzeby,wesele,chrzciny) ... ogólnie nie przekonuję mnie nasz religia tzn katolicyzm ... ponieważ dla mnie są to wciskane bajki ludziom. Ja tego nie widziałam nie doświadczyłam ... Obracam się w okół różnych ludzi którzy mają różne religię ... np. mój sąsiad jest buddystą i jakoś nic nikt do niego nie ma :) oprócz starych bab które muszą o czymś poplotkować "święte jebliwe" ...

Co do Boga... nie wiem jakoś jak wyżej podkreśliłam mało mnie to przekonuję z biegiem czasu... oczywiście jak byłam mała to się chodziło do kościoła na wszystko :) ... ale z biegiem lat człowiek zaczyna myśleć o tym co ksiądz do niego mówi na tym kazaniu to jest na prawdę jakaś chora jazda... oczywiście również nie mam nic do ludzi którzy na prawdę wierzą modlą się itd. ale dla mnie jest to bez żadnej przyszłości ... bo jeśli ja czegoś nie zrobię to na pewno Bóg tego za mnie nie zrobi... więc nie ma się co łudzić jak dla mnie ...

Chodzenie co niedzielę do kościoła tak samo jest dla mnie bez większego sensu... bo jedyne czego chcą to zrobić pranie mózgu żeby wyłożyć na nich kasę żeby księża sobie mogli nowe auta kupić i zrobić ci do tego pranie mózgu że jesteś złym człowiekiem ... wszystko co zrobisz jest grzechem ale jak już dasz na tace to już święty...

Takie jest moje zdanie co do tego choć jest wiele tematów jakie można by było poruszyć w tej kwestii ale myślę że to wyjdzie w dyskusji :)
Możesz zobaczyć, to czego inni nie widzą
Wystarczy, że uniesiesz wzrok ponad horyzont!

Poison2607

  • Awatar użytkownika

(#4) Napisano 10 wrz 2012, o 21:52

A nie zastanawiało was to nigdy, że na przykład jest 2012 rok ? Od jakiejś ważnej daty liczy się ten czas, sa to narodziny Jezusa. Nic wam nie zarzucam że nie macie racji, to jest wasze zdanie, musze je uszanować. Ja jestem katolikiem, wierzę w Bogai wszystko co święte, mimo że tego nie widziałem. " Błogosławieni co nie widzieli, a uwierzyli ". Moja rodzina jest ogolnie bardzo chrześcijańska, moja mama jest już na 6 roku teologii, ma już nawet uprawnienia żeby uczy religii w szkole. Byłem ministrantem przez pare ładnych lat, i chodze co jakiś czas do kościoła.
Ludzie pytają się gdzie był Bóg w czasie Oświęcimia, II Wojny Światowej, czy też Pierwszej. Dla mnie to jest śmieszne, ponieważ ludzie nie wiedzą że człowiek dostał tak zwaną "wolną wolę" i to od człowieka zeleży czy jest dobry czy zły. Mowie o tym, ponieważ już słysze takie pytania np. od znajomych czy też w internecie.
Także to wszystko zależy kto jak patrzy i postrzega kościół, księży, i rożne rzeczy z tym związane.

TYLER

  • Awatar użytkownika

(#5) Napisano 10 wrz 2012, o 22:05

Ale jakby Papież (już nie wiem który) nie ustalił narodzin Jezusa (które też nie były w grudniu swoją drogą) to dalej jechalibyśmy na kalendarzu, którego lata liczono od założenia Rzymu.

KarinaNML

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 705
  • Dołączył: 21 maja 2011, o 01:01
  • Lokalizacja: Kraków / Niepołomice
  • Postawione piwa: 4
  • Otrzymane piwa: 12

(#6) Napisano 10 wrz 2012, o 22:11

Tak jak i my szanujemy Ciebie ;) na pewno Tyler tak samo (żeby teraz nie było konfliktów :D )... moja rodzina również jest bardzo związana z kościołem tylko może ja się tak odłamałam od tego... każdy w moim domu ma wolną wolę ... mnie dużo rzeczy zastanawia... na które sama nie umiem sobie odpowiedzieć ... ja np. na prawdę nie toleruję kościoła mszy ... irytują mnie te wszystkie baby które obgadują wszystko i wszystkich a w kościele siedza w pierwszej lawce i wyja ...
widzisz może i z jednej strony masz rację ...nie orientuję się dużo ale mam spojrzenie na wszystko ... np. moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest to że człowiek pochodzi od małpy :D a nie to że stworzył go Bóg... jest na pewno wiele wyjaśnień co do tego...
Możesz zobaczyć, to czego inni nie widzą
Wystarczy, że uniesiesz wzrok ponad horyzont!

TYLER

  • Awatar użytkownika

(#7) Napisano 10 wrz 2012, o 22:17

Cytat:
np. moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest to że człowiek pochodzi od małpy


Jan Paweł II powiedział, że teoria ewolucji jest bardzo prawdziwa i prawdopodobna. Jednak zaznaczył, że małpy zostały stworzone przez Boga..

KarinaNML

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 705
  • Dołączył: 21 maja 2011, o 01:01
  • Lokalizacja: Kraków / Niepołomice
  • Postawione piwa: 4
  • Otrzymane piwa: 12

(#8) Napisano 10 wrz 2012, o 22:19

no widzisz wszystko pięknie ładnie... Dobrze małpa jest stworzona przez Boga... ale mówią że Bóg stworzył człowieka... i co dalej?
Możesz zobaczyć, to czego inni nie widzą
Wystarczy, że uniesiesz wzrok ponad horyzont!

Poison2607

  • Awatar użytkownika

(#9) Napisano 10 wrz 2012, o 22:20

Darwin podał tylko teze, że tak mogło być. Ja nie mam o tym zdania, nie myślałem czy tak może być czy nie. Ja wierze w co wierze, szanuje zdanie innych i nikogo nie chce nawracać jeśli tego nie chce.

KarinaNML

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 705
  • Dołączył: 21 maja 2011, o 01:01
  • Lokalizacja: Kraków / Niepołomice
  • Postawione piwa: 4
  • Otrzymane piwa: 12

(#10) Napisano 10 wrz 2012, o 22:21

Poison2607 i co koniec tematu :D ? jedziemy dalej
:D

a co sądzicie o tzw OPĘTANIU? :d
Możesz zobaczyć, to czego inni nie widzą
Wystarczy, że uniesiesz wzrok ponad horyzont!

Poison2607

  • Awatar użytkownika

(#11) Napisano 10 wrz 2012, o 22:27

O, dobrze ze poruszyłas ten temat. Widziałem na wideo archiwalnym, jak ksiądż wypędzał z kobiety demony które ją opetały. Anneliese Michel. Tak sie ta kobieta nazywała, którą opętały demony. Jest nawet na dyktafonie nagrane, ODGŁOSY DEMONÓW, które ją opetały. Podobno te głosy nie mieszczą się tam w jakiejś skali decybeli, w ogole ich nie czytała ta skala. To mnie przekonało że demony i świat duchowy istnieją. Widziałem to na taśmie i jestem pewny że swiat duchowy istnieje, ponieważ jest dobro i zło, zło widziałem, dobro nie, ale musi być równowaga według mnie i tak jest. Polecam wam poszukania tego materiału filmowego, naprawde daje do myslenia.

TYLER

  • Awatar użytkownika

(#12) Napisano 10 wrz 2012, o 22:33

Też widziałem ten dokument
No to ja mam trochę inną odpowiedz.

"Odmienne stany świadomości".
Anneliese była bardzo wierzącą osobą. Możliwe, że to miało wpływ na to jak się zachowywała podczas tego ''opętania''.

KarinaNML

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 705
  • Dołączył: 21 maja 2011, o 01:01
  • Lokalizacja: Kraków / Niepołomice
  • Postawione piwa: 4
  • Otrzymane piwa: 12

(#13) Napisano 10 wrz 2012, o 22:34

również to widziałam ... na podstawie tego nakręcili Egzorcyzmy Emily Rose...
owszem po tym długi czas miałam zajebiste myślenie i w to wierze i to strasznie...
z tego co czytałam kiedyś jest również w Polsce taki przypadek...
ogladalam duzo filmow, filmikow.. slyszalam opowiesci ... i wierze w duchy demony itd...


az wam napisze... mama mojej kolezanki rozkmincie jak miala moze tak z 9 lat... zobaczyla lalke na drzewie... no i mowila do braci zeby jej ją ściągnęli z tego drzewa a oni jej nie widzieli no to ona z płaczem do domu... do swojej mamy... mam sie jej pytala co sie stalo no to jej opowiedziala ze widziala taka i taka lalke na drzewie a bracia ja olali... no to jej mama zapytala sie jej jak ona byla ubrana no to ona jej odpowiedziala no a mama do niej ze tak byla ubrana twoja siostra w trumnie,,, ktorej ona na oczy nie widziala ...
(i to nie jest ściema... bo ta babka do dzis ma coś na psychice)
tak samo ta sama kobieta za czasów małolata wywoływała duchy... ze znajomymi i rozkmincie ze szla za nia jakas postac i opuściła ją dopiero jak weszła do domu...
Możesz zobaczyć, to czego inni nie widzą
Wystarczy, że uniesiesz wzrok ponad horyzont!

-[kiu]

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 24
  • Dołączył: 21 lip 2012, o 21:38
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 0

(#14) Napisano 11 wrz 2012, o 21:06

jeżel w necie jest pierdyrialt filmów o duchach itp to znaczy że istnieja i ja też w to wieże
GRY ŁĄCZĄ A NIE DZIELĄ~PATRYK (ROJO) ROJEWSKI


JA I TY,NASZE MYŚLI JAK I CZARNE SNY
PONAD WSZYSTKIM PANIE DAJ MI ŻYĆ JEŚLI JESTEŚ W STANIE- ZRÓB TO DZIŚ
(BOŻE POMÓŻ MI I PROWADŹ)~O.S.T.R

TYLER

  • Awatar użytkownika

(#15) Napisano 11 wrz 2012, o 21:15

Są też filmy o Shreku, to nie znaczy, że on istnieje.

Co do duchów - nie wierzę.

Co do Twojej historii - ja znam pana co myśli, że był na I wojnie światowej. Cały czas o tym opowiada, realizm jego historii jest duży. Gdyby nie to, że gość ma 30~lat.
Wielu ludzi ma coś nie tak w głowie.

Wróć do Felietony Lamersów.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Wymiana linkami: cs-hax.comLamernialamernia/a> •

cron