Nasze Serwery
  Nazwa Serwera Adres IP Monitor Mapa Gracze Status  
FFA [NS/S]145.239.236.245:27015de_nuke26/32OnlinePOŁĄCZ
TS3cs-lamers.com10/124OnlinePOŁĄCZ
Na naszych serwerach napierdala obecnie 26 graczy, maksymalnie może grać ich 32. Daje to zapełnienie rzędu 81.25% :-)

własny serwer CS

Artykuły i poradniki do HLDS / AMX MOD X / Counter Strike

OptiMuS-PrimE

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 319
  • Dołączył: 5 sty 2012, o 01:01
  • Postawione piwa: 3
  • Otrzymane piwa: 0

(#1) Napisano 12 mar 2012, o 22:59

Witam, dzisiaj pokażę, jak postawić serwa do cs'a 1.6

1.Wchodzimy do katalogu w którym mamy zainstalowanego cs'a i odnajdujemy plik HLDS.

2.Uruchamiamy program. W pierwszym oknie (Game) wybieramy Counter Strike. W drugim (Server Name) wpisujemy nazwę naszego serwera. Następnie, w kolejnym oknie wybieramy mapę, która będzie grana po uruchomieniu serwera. Czwarte okienko, sieć, tam wybieramy Internet - jeżeli chcemy by każdy miał dostęp do naszego serwera, lub Lan-jeżeli chcemy zagrać przez kabel LAN. Okno Max. Player oznacza ilość slotów na serwerze. Polecam max. 10 ponieważ przy 11 mogą wystąpić problemy z pingami. UDP-Port: Powinien wygenerować się automatycznie, jeżeli nie, proszę wpisać taki jak na screenie. RCON Password (czyli ostatnie okienko)- w nim wpisujemy obojętnie jakie hasło, nie będzie ono nam potrzebne (to nie jest hasło gdy wchodzimy na serwer). Zaznaczamy opcję Secure, a następnie klikamy "Start Server".



3. Ukazuje nam się takie oto okno:

W okienku IP Adress (drugie od góry), mamy adres IP serwera, kopiujemy go i wysyłamy znajomym, ustawiamy w opisie na GG/Skype... Serwer będzie działał do póki nie zamkniemy programu, więc nie ma co umieszczać adresu na forum, lub coś w tym stylu. Odnajdujemy w tym samym oknie, linijkę Map Cycle i tam ustawiamy na jakie mapy po kolei będą się zmieniać.

4. Zakładki:

W drugiej zakładce configure ustawimy m.in. czas trwania rundy, długość wybuchu bomby, pieniądze na start, ilość max. zabić hostage'ów, swoich graczy, wyłączymy Friendly Fire.
W trzeciej zakładce od lewej sprawdzimy statystyki graczy obecnych na serwie.
W kolejnej zakładce (Players) możemy wybrać gracza i zbanować go/kicknąć.
Piąta zakładka wyświetla listę banów, a w ostatniej znajduje się konsola. W niej ustawimy np. grawitację na serwerze,lub interp używając odpowiednich komend. Możemy również wyłaczyć pogodę, cienie...

5. To już tyle. Wklejamy adres IP do favourites servers w naszej grze i gramy. Myślę że poradnik jest przejrzysty i się przyda. Jest to dopieru mój drugi tego typu temat i mam nadzieję, że nie popełniłem wielu błędów. Przepraszam za screeny, ale robiłem na szybko i nie chciało mi się kombinować z rozmiarem. Miłej Gry!

Pozdro OptiMuS

Pale stale THC

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 8
  • Dołączył: 13 kwie 2012, o 20:02
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 0

(#2) Napisano 13 kwie 2012, o 20:51

nie ma to jak serwer hlds; ] ; D .Niestetyż to jest marne bo na ten serwer mogą wchodzić tylko osoby z twojego bloku czy tam klatki heh ; ] Pozdrawiam

Emzi

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 137
  • Dołączył: 31 maja 2011, o 18:31
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 5

(#3) Napisano 7 maja 2012, o 20:04

to zalezy z czego masz internet

Emzi

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 137
  • Dołączył: 31 maja 2011, o 18:31
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 5

(#4) Napisano 9 maja 2012, o 12:23

Jesli wszystkie komputery beda podlaczone do routera kablowo i hlds bedzie dobrze skonfigurowany to pingu nie bedzie ;)

Axl

    Główny Administrator

  • Awatar użytkownika
  • Główny Administrator
  • Posty: 3308
  • Dołączył: 18 kwie 2011, o 03:53
  • Postawione piwa: 46
  • Otrzymane piwa: 364

(#5) Napisano 9 maja 2012, o 15:06

[quote="Pale stale THC"]nie ma to jak serwer hlds; ] ; D .Niestetyż to jest marne bo na ten serwer mogą wchodzić tylko osoby z twojego bloku czy tam klatki heh ; ] Pozdrawiam[/quote]

Jezżeli masz stałe ip to może wejść każdy.
Obrazek
Siłka koks i kreatyna zrobią z ciebie skurwysyna. A nie jakieś piwko, wódeczka i jointy.

Wróć do Artykuły/Poradniki



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Wymiana linkami: cs-hax.comLamernialamernia/a> •