Nasze Serwery
  Nazwa Serwera Adres IP Monitor Mapa Gracze Status  
FFA [NS/S]145.239.236.245:27015de_nuke26/32OnlinePOŁĄCZ
TS3cs-lamers.com10/124OnlinePOŁĄCZ
Na naszych serwerach napierdala obecnie 26 graczy, maksymalnie może grać ich 32. Daje to zapełnienie rzędu 81.25% :-)

Ping!

Artykuły i poradniki do HLDS / AMX MOD X / Counter Strike

Freak!

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 124
  • Dołączył: 29 sie 2011, o 00:19
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 0

(#1) Napisano 29 sie 2011, o 00:25

Piszę ten poradnik ponieważ wielu graczy ma problem z wysokim pingiem (np.ja :D)
Przykładowo ja mam neta z Vectry 512, pingi małe ściągam REKORD 790 kb na sekunde


Więc zaczynamy ;P
#1 Przeprowadźcie defragmentację dysku bo szybsze działanie dysku= szybsze działanie gry.

#2 Przeskanujcie rejestr systemu w celu usunięcia błędów, które mają duży wpływ na szybkość działania komputera i internetu. Ja używałem do tego RegDoctora

#3 Przeskanujcie HDD programem antywirusowym w celu usunięcia wszelkich robaków, trojanów i innych ''śmieci'' spowalniających nasze łącze internetowe.

#4 Przeskanujcie system programami typu Ad-Aware bądź Spy Bot Serach, pozbędziecie się dzięki temu ''syfu'' spowalniającego Twoje łącze.

#5 Wyłączcie wszystkie programy spowalniające wasze łącze mowa o komunikatorach
(np Gadu-Gadu), programach p2p (np.e-Mule) itp.

#6 Windows rezerwuj sobie 20% przepustowości łącza na aktualizacjie i inne Windowsowe bzdety więc należy ograniczyć tą rezerwację do 0%

UWAGA ! TEN KROK NIE DZIAŁA W WINDOWS XP HOME EDITION !
Ponieważ home edition jest przeznaczony dla zwykłego usera, a nie administratora. (Po prostu jest stworzony do prostej obsługi a nie zaawansowanej zabawy)

oto jak to zrobić:

menu start ----> uruchom ----> gpedit.msc
kiedy już to otworzycie postępujcie według instrukcji...:

Konfiguracja komputera ---> Szablony administracyjne ---> sieć ---> harmonogram pakietów QoS ---> ogranicz rezerwowalną przepustowość (jak na obrazku poniżej)

Obrazek



następnie

ustawienie ---> włączone ---> 0% (obrazek)

Obrazek

# 7 UWAGA PRZED TĄ SZTUCZKĄ NALEŻY ZROBIĆ KOPIĘ ZAPASOWĄ REJESTRU (BACK UP) !!! Nie radzę też grzebać w nim

Nadążajcie za mną...

menu start ---> uruchom ---> regedit (no i emter)
wyskoczy coś takiego:

Obrazek



następnie...

postępuj według szablonu..

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurentControlSet\Services\TcpIP\Parameters\Interfaces

Powinniście znaleźć kilka wartości Interfejsu dla protokołu TCP IP
znajdźcie ten którym domyślnie łączycie się do internetu Zazwyczaj maja długaśne nazwy np ( {7DBA6DCA-FFE8-4002-A28F-4D2B57AE8383})
klikajcie na każdy który wygląda PODOBNIE jak wyżej wymieniony klucz PRAWIDŁOWY PO KLIKNIĘCIU NA NIEGO P(rawym)P(rzyciskiem)M(yszy) PPM pokaże wam wiele opcji - to ten właściwy w końcu znajdziecie numer IP swojej maszynki
Kliknijcie ppm na nim i wprowadźcie nowa wartość typu DWORD (alfanumeryczna) nazwijcie ją dokładnie tak : TcpAckFrequency następnie zaznaczcie wartość ppm i przydziel jej wartość numeryczną 1
możecie sobie zmienić na 2 aby wyłączyć ponieważ może ta zmiana wpłynąć na inne aplikacje wykorzystujące protokół tcp ip ta wartość mówi OS'owi(windowsowi w tym przypadku) ile pakietów TCP ma "przeczekać" zanim wyśle swoje ACK gdy wartość jest 1 (w naszym przypadku) następuje błyskawiczna wymiana pakietów następuje natychmiast po odebraniu pakietu TCP


kiedy to zrobicie pora na kolejny wpis do rejestru:

i znowu Start -> uruchom -> regedit


Teraz znajdzcie taki klucz
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\Parameters

Dodajcie nową wartość DWORD
o wartości (nazwie) : TCPNoDelay

i oczywiście nadajcie mu wartość numeryczna 1
zapiszcie zatwierdźcie zmiany

Ten krok robicie na swoją odpowiedzialność jeżeli zrobicie coś poza instrukcją prawdopodobnie coś uszkodzicie więc ŚCIŚLE TRZYMAĆ SIĘ INSTRUKCJI !!! Jeśli są jakieś pytania zadawajcie je w komętach NIE NA PW ponieważ wasze sugestie mogą przydać się komu innemu !!!


#8 Można też użyć HZ toolz'a i zrobić kilka wpisów w konsoli ale na ten temat się nie rozpisuję ponieważ jest to bezcelowe i jest od groma tutoriali na ten temat

Jednak sztuczki z Hz toolzem nie zawsze wychodzą. Na różnych forach czytałem że
ludzie wychwalali ten sposób bądź skarżyli się że nie trybi.
Więc ten sposób pozostawiam bez komentarza żeby nie ściemniać że wchodzi bądź nie.

Powodzenia przy zmniejszaniu hardcoore'owego pingu ;-)

MI TO POMOGŁO


#9 Jeden z najlepszych sposobów!

Pobieracie appBoostera i instalujecie go następnie uruchamiacie i wszystko stuka.
Program ten zakańcza bądź wstrzymuje nie potrzebne procesy które zamulają kompa.
Ten sposób pomógł mi zmniejszyć ping o jakieś 10-20 ms.

Użyjcie także CCleaner, dobry programik czyści rejestr i usuwa dużo śmieci!
Obrazek

djdrop

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 123
  • Dołączył: 4 sie 2011, o 14:57
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 0

(#2) Napisano 30 wrz 2011, o 22:26

Chyba spróbuję to zrobić, ale jak coś napisałeś źle to mam po kompie :)
Szczęście to sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.

Freak!

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 124
  • Dołączył: 29 sie 2011, o 00:19
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 0

(#3) Napisano 1 paź 2011, o 12:01

Wszystko jest dobrze, jak nie jesteś czegoś pewien to nie próbuj ^^ Bo możesz źle coś kliknąć, ale kompa nie stracisz!
Obrazek

90man09

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 1
  • Dołączył: 3 gru 2011, o 00:24
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 0

(#4) Napisano 3 gru 2011, o 00:30

Mam taki problem.
Utworzyłem w rejestrze ten plik Tck... (z tą wartością DWOR) i po tej zmianie z pingu 60-80 mam ponad 200 a niekiedy więcej. Nie wiem jak to cofnąć tylko usunąłem ten plik Tck... i nic nie pomogło. Wie ktoś jak powrócić do dawnego ustawienia?
Dodam tylko tyle, że nie mam żadnej kopi rejestru i nie mogę przywrócić systemu. :(

Wróć do Artykuły/Poradniki



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Wymiana linkami: cs-hax.comLamernialamernia/a> •