Nasze Serwery
  Nazwa Serwera Adres IP Monitor Mapa Gracze Status  
FFA [NS/S]145.239.236.245:27015de_nuke26/32OnlinePOŁĄCZ
TS3cs-lamers.com10/124OnlinePOŁĄCZ
Na naszych serwerach napierdala obecnie 26 graczy, maksymalnie może grać ich 32. Daje to zapełnienie rzędu 81.25% :-)

Karta Graficzna GTX 560ti - bios / pamięć

Rozmowy związane ze sprzętem komputerowym.

ZoRRo

    Zawsze pomocny

  • Awatar użytkownika
  • Zawsze pomocny
  • Posty: 433
  • Dołączył: 2 cze 2011, o 00:05
  • Lokalizacja: Los Angeles
  • Postawione piwa: 6
  • Otrzymane piwa: 72

(#1) Napisano 10 mar 2017, o 03:31

Może znajdzie się tutaj jakiś maniak :)

Zaczeło się od tego, że sprawdziłem sobie czy pociągnę wieśka 3.
Obrazek
Ku mojemu zdziwieniu, test pokazał, że mam 1536MB RAMu. "No ale jakto" - poszperałem i nic nie znalazłem na ten temat, że ta karta u kogokolwiek ma tyle ramu. To sobie sprawdziłem w GPU-Z , niby pokazuje 1024MB, czyli tak jak powinno.
Obrazek

Czy to może wina BIOSu karty? Bo tutaj https://www.techpowerup.com/vgabios/?ar ... ze=&since= mój bios, który widnieje w GPU-Z to 70.24.2E.00.00 jest najnowszy, ale przeznaczony dla kart z 2048MB ramu.

Czy powinienem zmienić BIOS na 70.24.11.00.00, który to widnieje dla 1024MB?


Oczywiście zastanawiam się też czy ma to jakieś znaczenie dla uzyskiwanych temperatur, bo w spoczynku mam 38stopni, ale jak obciążę ją na 100% to osiąga 100stopni pleasantry



p.s. Co do temperatur to za dnia rozkręcę i wymienię też pastę i termopady, więc w tej kwestii nie musicie mnie pouczać.
p.s.2. Kartę mam z drugiej ręki, zamontowana jakieś 2tygodnie temu, ale jeszcze nie było okazji, aby ją wyciskać, aż do teraz.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

chytry

    Zawsze pomocny

  • Awatar użytkownika
  • Zawsze pomocny
  • Posty: 34
  • Dołączył: 31 paź 2016, o 16:00
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 1

(#2) Napisano 15 mar 2017, o 21:41

rozkręć i sprawdź date produkcji bga ;p

chytry

    Zawsze pomocny

  • Awatar użytkownika
  • Zawsze pomocny
  • Posty: 34
  • Dołączył: 31 paź 2016, o 16:00
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 1

(#3) Napisano 15 mar 2017, o 21:45

ile masz pamieci ram w kompie jakie kosci parzyste nie parzyste?

Axl

    Główny Administrator

  • Awatar użytkownika
  • Główny Administrator
  • Posty: 3308
  • Dołączył: 18 kwie 2011, o 03:53
  • Postawione piwa: 46
  • Otrzymane piwa: 364

(#4) Napisano 16 mar 2017, o 02:09

A co ma ram na mobo do ramu w grafice ?
To nie zintegrowana ze sobie bedzie bralo ram z systemowej ;D
Ma 1GB a ze programy swiruja to juz tak jest ;]
Odczytac oznaczenje z jednej kosci, sprawdzic ile ma, pomnozyc przez reszte i wiadomo ile ma fizycznie. Jest opcja ze softem obciete, no ale producent by raczej nie dawal kosci ktorej sie nie wykorzysta xD to nie glowne GPU ze wszystko technologicznie jest tak samo, bo robienie kolejnej lini technologicznej to ogromne koszta. Jedynie jednostki uzyte ze srodka plata krzemowego taktuja wyzej, a z obrzerzy nizej. Jak i uszkodzone w danym segmencie przeksztalcaja w nizszy model wylaczajac ten segment ;) kiedys nawet pelnosprawnych jednostkach wylaczali dane segmenty. Jak to dawne popularne radki 9500 softem robilo sie na 9700.
Piekne to byly czasy ;)
Obrazek
Siłka koks i kreatyna zrobią z ciebie skurwysyna. A nie jakieś piwko, wódeczka i jointy.

Wróć do Sprzet



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Wymiana linkami: cs-hax.comLamernialamernia/a> •