Nasze Serwery
  Nazwa Serwera Adres IP Monitor Mapa Gracze Status  
FFA [NS/S]145.239.236.245:27015de_nuke26/32OnlinePOŁĄCZ
TS3cs-lamers.com10/124OnlinePOŁĄCZ
Na naszych serwerach napierdala obecnie 26 graczy, maksymalnie może grać ich 32. Daje to zapełnienie rzędu 81.25% :-)

Samael - kto to i kim jest?

Wszystko to, co macie do przekazania, własne przemyślenia, spostrzeżenia, obawy, poglądy itp . . .

Parker

    Admin serwera:
    DD2! FFA! ABW CSL!

  • Awatar użytkownika
  • Zawsze pomocny
  • Posty: 2083
  • Dołączył: 16 kwie 2013, o 23:41
  • Lokalizacja: Tarnobrzeg
  • Postawione piwa: 112
  • Otrzymane piwa: 222

(#1) Napisano 19 wrz 2016, o 17:32

Samael, może pierwszy raz słyszycie ale...

W tradycji chrześcijańskiej ponoć jest to upadły anioł wypędzony za sprzeciwienie się Bogu, ale gdzie możemy znaleźć w biblii chociaż wzmiankę o nim?
Dlatego też spoglądnijmy na coś innego. Według tradycji żydowskiej Samael jest to jeden z wielu aniołów, który pełni funkcję anioła śmierci. Według niektórych uznawano go za anioła, który powstrzymał Abrahama przed złożeniem ofiary ze swego syna Izaaka, kojarzony był również z jedną z plag egipskich, mianowicie za śmierć, która przeszła przez Egipt zabijając pierworodnych. Utożsamia się go też z samym szatanem ale czy mylnie?
Samael w świecie zwierzęcym włada gadami i pojawia się w ich formie. Według niektórych źródeł to właśnie Samael pod postacią węża skusił Ewę by zjadła zakazany owoc ( tutaj nadmienię nie jabłko, bo irytuje mnie nazywanie tego jabłkiem ), a następnie spłodził z nią Kaina, który jak wszyscy wiemy zabił swojego brata Abla.
Ogólnie Samael jest nazywany jako "surowość Boża", jest/był on oskarżycielem i wykonawcą zarazem. Wykonuje wyroki Boga. Nie zna litości. Przewodniczy gwałtowności i wszelkim niszczycielskim siłom. Niesie zniszczenie, ale dzięki temu następuje oczyszczenie i szansa na zbudowanie nowego ładu. Jego największym przeciwieństwem jest anioł Michał, który jest obrońcą.
Według legendy Samael został wygnany za to, że nie chciał oddać pokłonu Adamowi twierdząc, że jako istota światłości nie będzie się kłaniał istocie stworzonej z błota. W rabinistycznej tradycji żydowskiej Samael ukazywany jest jako mąż Lilith i z ich związku miał się narodzić demon Asmodeusz ( swoją drogą Asmodeusz patronuje prostytucji ).
Ponoć kiedy Mesjasz zejdzie drugi raz na Ziemię Samael okażę skruchę i zostanie aniołem świętości a świat zła przestanie istnieć. Wtedy z imienia Samaela zniknie "m", które symbolizuje śmierć i Samael powróci do swojego dawnego imienia jakie miał przed wygnaniem z Królestwa Niebieskiego mianowicie Sa'el, Jest to jedno z 72 imion samego Boga.
To wyżej jak i to, że jest nazywany "surowością Boga" sugeruje nam, że Samael jest ciemną stroną Boga, który stwarza i dobro i zło. ( według księgi Izajasza )
W literaturze możemy poczytać o nim w:
- "Doktor Faustus" - Tomasz Mann ( Tutaj Samael jest utożsamiany z Szatanem )
- "Sarna" - Julian Stryjkowski ( Autor nawiązuje do żydowskich legend o Samaelu )
- "Ustami Ewy" - Penelope Farmer

blog_qm_3407278_6697403_sz_nagluw.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Obrazek

Greg

    Zawsze pomocny

  • Awatar użytkownika
  • Zawsze pomocny
  • Posty: 266
  • Dołączył: 31 lip 2014, o 12:47
  • Postawione piwa: 107
  • Otrzymane piwa: 215

(#2) Napisano 20 wrz 2016, o 09:46

Oj Parker Parker , ja bym proponował jakieś satanistyczne forum uruchomić ; ]
„Ja robię swoje i ty robisz swoje.
Nie jestem na świecie po to, by żyć według twoich wyobrażeń, a ty nie jesteś po to, by żyć według moich.
Ty jesteś ty, a ja jestem ja." :peace:

Obrazek

Zwierze

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 830
  • Dołączył: 2 lut 2013, o 20:43
  • Postawione piwa: 42
  • Otrzymane piwa: 168

(#3) Napisano 20 wrz 2016, o 14:34

Greg musisz odprawić na nim sarenkowe egzorcyzmy :D

Arcanix

    Admin serwera DM!

  • Awatar użytkownika
  • Admin serwera DM!
  • Posty: 687
  • Dołączył: 26 kwie 2014, o 15:01
  • Postawione piwa: 7
  • Otrzymane piwa: 50

(#4) Napisano 20 wrz 2016, o 15:00

Fajna historia, ale nie wiem po co tutaj to jest wstawione :) oczywiscie nic nie mam do tego :) ale po co :) ?

Parker

    Admin serwera:
    DD2! FFA! ABW CSL!

  • Awatar użytkownika
  • Zawsze pomocny
  • Posty: 2083
  • Dołączył: 16 kwie 2013, o 23:41
  • Lokalizacja: Tarnobrzeg
  • Postawione piwa: 112
  • Otrzymane piwa: 222

(#5) Napisano 20 wrz 2016, o 15:10

Ponieważ dawno nikt nie pisał w felietonach a mnie to zaciekawiło kiedy przeglądałem internety, więc coś poszperałem i napisałem. Spokojnie Gregu satanistą nie jestem i nie spieszy mi się, żeby forum satanistyczne robić ale jakiś mały blog czemu nie ;D ( Oczywiście nie satanistyczny )
Obrazek
Obrazek

nonstimowy

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 89
  • Dołączył: 16 sty 2016, o 14:04
  • Postawione piwa: 9
  • Otrzymane piwa: 3

(#6) Napisano 20 wrz 2016, o 16:35

Bardzo interesujące aż dwa zdania przeczytalem

Arcanix

    Admin serwera DM!

  • Awatar użytkownika
  • Admin serwera DM!
  • Posty: 687
  • Dołączył: 26 kwie 2014, o 15:01
  • Postawione piwa: 7
  • Otrzymane piwa: 50

(#7) Napisano 20 wrz 2016, o 18:05

Nonstimowy to nie na twoje intelekty :-)

Don Swiateczna Pikieta

    Zawsze pomocny

  • Awatar użytkownika
  • Zawsze pomocny
  • Posty: 283
  • Dołączył: 24 cze 2016, o 14:05
  • Postawione piwa: 10
  • Otrzymane piwa: 21

(#8) Napisano 20 wrz 2016, o 18:35

Ciekawa historia jak na upadłego anioła :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Zimny skurvol wita wsród wykolejonych asów :>

Wróć do Felietony Lamersów.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Wymiana linkami: cs-hax.comLamernialamernia/a> •