Nasze Serwery
  Nazwa Serwera Adres IP Monitor Mapa Gracze Status  
FFA [NS/S]145.239.236.245:27015de_nuke26/32OnlinePOŁĄCZ
TS3cs-lamers.com10/124OnlinePOŁĄCZ
Na naszych serwerach napierdala obecnie 26 graczy, maksymalnie może grać ich 32. Daje to zapełnienie rzędu 81.25% :-)

Co dalej z ffa Po odpaleniu reklamy?

Wasze propozycje i uwagi związane z serwerem FFA.

Zwierze

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 830
  • Dołączył: 2 lut 2013, o 20:43
  • Postawione piwa: 42
  • Otrzymane piwa: 168

(#1) Napisano 21 mar 2017, o 18:19

Witajcie, jak wiecie w najblizszym czasie serwer ffa zostanie reaktywowany dzieki pieniadzom ze skladki. Czas wiec pomyslec o tym jak najlepiej wykorzystac ten czas, aby zatrzymac jak najwiecej graczy na stałe i aby chcieli oni nie tylko grać ale rowniez kupowac vipa.

Pewnym jest, ze wiekszosc naszej spolecznosci to starsi gracze, ktorzy preferuja klasyczne rozwiazania bez znaczacych ulatwien w grze. Jednym slowem - oldschool. Niestety nie ma nas az tylu by utrzymac calymi dniami pelna frekwencje.

Co wiec przyciaga graczy na serwery czego u nas nie ma? Rozne udogodnienia, ktore ulatwiaja i uprzyjemniaja rozgrywke szczegolnie "niedzielnym graczom" ( nie tylko im).

Ludzie jesli chca dzisiaj smakowac klasycznego csa bez zadnych ulatwien w ktorym liczy sie czysty skill to dolaczaja do szeroko pojetej spolecznosci mixowej i praktycznie nie wchodza na zadne ffa, a jedynie na serwery dm. Osobiscie od swieta spotykam graczy z mixow na jakims publiku.

Tak wiec jesli pozostali gracze, ktorzy chca sie po prostu odprezyc, rozerwac widza w nazwie naszego ffa FUN, a dostaja prawie ze serwer tp to logicznym jest, ze 90% z nich po prostu pojdzie dalej. Serwerow w cs 1.6 wbrew pozorom nie ubywa.

Tak wiec majac swiadomosc, ze niektore z przedstawionych rozwiazan nie beda nam pasowac musimy spojrzec sie na sytuacje z szerszej perspektywy jesli nie chcemy skonczyc jak antyczna Sparta, ktora anachroniczny system doprowadzil do upadku :walka:

Na ponizsze propozycje prosze patrzec wiec nie pod katem czy wam sie podobaja czy nie tylko jak wplyna one na frekwencje i podniesienie serwera. Czasem niestety kosztem naszej grywalnosci, ale przedyskutowac to trzeba

Dodawajcie rowniez swoje propozycje, na koncu zrobi sie jakas ostateczna liste zeby Axl i druzyna miala latwiej.

1. Likwidacja cenzury
2. Zlikwidowanie zasady resp 30 sek ( ewentualne rozliczanie graczy za bezproduktywne kampienie kickiem/slayem itp na koniec rundy ). Gracze tresowani jak malpy w cyrku po prostu pojda gdzie indziej.
3. Vip 2x he
4. Vip ma 5-10% szans na odrodzenie po zabiciu go
5. Vipowi dodaje hp za fraga ( do dyskusji kwestia tego czy moglby miec ostatecznie wiecej niz 100 hp czy po prostu dodawalo by mu te 5-10hp do setki ( jesli bylby ranny )
6. Model vipa + inny kolor tekstu na czacie np czerwony - to akurat nie sa tak wazne zmiany, ale z punktu widzenia socjotechniki jest to jakas dodatkowa zacheta. Co myslicie?
7. Drop granatow po martwych graczach ( zywi nie mogli by ich wyrzucac za pomoca "g" )
8. Przenikanie sie graczy nie tylko na poczatku rundy ( ten plugin umozliwia podsadzanie z tego co zauwazylem wiec nie trzeba sie martwic o to )
9. Odblokowanie freelooka ( mniej placzu i niepotrzebnych oskarzen , a ta blokada frustruje jak nie raz chce sobie kogos zobaczyc na szybko bez wchodzenia na spect ). Po co wlasciwie ta blokada?
10. Asysty, ktore dodawaly by punkty w tabeli a nie w hlstats. Ewentualnie jakies dodatkowe 100$. Przeciez to w niczym nie szkodzi , a daje to idealny efekt psychologiczny slabszym graczom, podbudowuje ich i powoduje ze spedzaja wiecej czasu na serwerze
11. Tutaj kontrowersyjnie bo chodzi o pokazywanie ile hp zabieramy ze skanow i granatami. Ktos powie , ze to bliskie wh ale jednak na bardzo popularnych serwerach sprawdza sie od dawna. Jesli to zbyt duzy hardkor to np niech chociaz tylko za te granaty pokazuje hp. W kazdym razie warto by tez nad tym pomyslec
12. Drobna zmiana -likwidacja paki na rozgrzewce ( pomysl od Czk).

No to tyle na poczatek, od czegos trzeba zaczac :P i pamietajcie jaki ma byc cel tych zmian.
Trzeba tez bedzie poruszyc kwestie wyboru zmiany mapy, ale to wyjdzie w trakcie mam nadzieje.

serio?

    Admin serwera DM!

  • Awatar użytkownika
  • Admin serwera DM!
  • Posty: 179
  • Dołączył: 12 gru 2016, o 20:49
  • Postawione piwa: 24
  • Otrzymane piwa: 11

(#2) Napisano 21 mar 2017, o 18:42

ja jestem za tym co fufi napisał chociaż osobiści mi nie które nie odpowiadają ale to dla serweta wiec i dla frekwencji sie przełamie ":D
I TAK CIĘ KIEDYŚ DOPADNĘ !! !! :dealwithit: 2pistolety

^Nike^123

    ZBANOWANY CSL

  • Awatar użytkownika
  • ZBANOWANY CSL
  • Posty: 10
  • Dołączył: 5 mar 2017, o 17:59
  • Postawione piwa: 1
  • Otrzymane piwa: 0

(#3) Napisano 21 mar 2017, o 19:12

Ja jako zwykły szarak powiem tak to co napisał fufi powinno być już dawno na serwie no ale lepiej pozniej niż w cale. Jestem za :)

Arcanix

    Admin serwera DM!

  • Awatar użytkownika
  • Admin serwera DM!
  • Posty: 687
  • Dołączył: 26 kwie 2014, o 15:01
  • Postawione piwa: 7
  • Otrzymane piwa: 50

(#4) Napisano 21 mar 2017, o 22:06

Dzisiaj grając na konkurencji fajna sprawa była jak ktoś grał ponad 1h to dostawał +250$, pomysł za zabicie dostaje się dodatkowe hp, spoko ale do 100hp bo powyżej to do dupy jest, a reszta jak dla mnie dobra i można wgrywać. Asysty mogą być tak jak zwierzę napisał że tylko w tabeli dla poprawienia sobie stat bez naliczania do ranku. Def też darmowy na VIP żeby nie zapomnieć, a pokazywanie hp jednak dla mnie odpada.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, o 22:21 przez Arcanix, łącznie zmieniany 1 raz

Franco

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 254
  • Dołączył: 7 cze 2015, o 15:52
  • Postawione piwa: 26
  • Otrzymane piwa: 33

(#5) Napisano 21 mar 2017, o 22:15

Z tym vipem to nie przesadzajmy. Z dodatkowym hp to będzie wg mnie zbytnie ułatwienie.


Pokazywanie obrażeń też wydaje mi się, że jest zbędne... Jak skanujesz w kogoś to słyszysz jak dostaje a po 2 skradam się przez X czasu, ktoś rzuci HE i dostanę choćby tracąc 1 hp i już lipa z mojej taktyki....

BYłbym zapomniał, jeśli nie byłoby ograniczenia czasowego do stania na respie (kampienia) to niech taki delikwent zostanie natychmiastowo wyrzucony gdy nie zdąży wykonać celów mapy. A nie pobłażanie takiemu zachowaniu.




Co do reszty raczej neutral.
Obrazek
"Jeśli Bóg z nami, to któż przeciw nam?"

Don Swiateczna Pikieta

    Zawsze pomocny

  • Awatar użytkownika
  • Zawsze pomocny
  • Posty: 283
  • Dołączył: 24 cze 2016, o 14:05
  • Postawione piwa: 10
  • Otrzymane piwa: 21

(#6) Napisano 22 mar 2017, o 02:29

Vipy niezła płachta na byka :) tak naprawde to jest jedna z najciekawszych opcji dla graczy , wiec całkowicie to rozumiem , tak pozatym przenikanie osobiście bym wyrzucił bo to zabawa w samuraji a na myśl o tym shicie zrobiłbym harakiri :>

Co do mojego pomysłu , skoro jest już aktywna rozgrzewka to zaproponowałbym wynagrodzenie dla osoby która odniesie triumf w czasie rozgrzewki w postaci "pkt" lub "vipa na okres całej mapy" , zawsze to jest jakas dodatkowa rywalizacja oraz zacięta walka. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Zimny skurvol wita wsród wykolejonych asów :>

serio?

    Admin serwera DM!

  • Awatar użytkownika
  • Admin serwera DM!
  • Posty: 179
  • Dołączył: 12 gru 2016, o 20:49
  • Postawione piwa: 24
  • Otrzymane piwa: 11

(#7) Napisano 22 mar 2017, o 10:47

Użytkownik Don Swiateczna Pikieta napisał:

Co do mojego pomysłu , skoro jest już aktywna rozgrzewka to zaproponowałbym wynagrodzenie dla osoby która odniesie triumf w czasie rozgrzewki w postaci "pkt" lub "vipa na okres całej mapy" , zawsze to jest jakas dodatkowa rywalizacja oraz zacięta walka. :)




ja bardziej myślałem ze +500$ czy tam 800$ na rozpoczęcie gry :D
I TAK CIĘ KIEDYŚ DOPADNĘ !! !! :dealwithit: 2pistolety

MAYER

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 292
  • Dołączył: 9 lis 2014, o 13:31
  • Lokalizacja: Zakopane
  • Postawione piwa: 130
  • Otrzymane piwa: 38

(#8) Napisano 22 mar 2017, o 12:15

Zwierzak masz całkowitą rację jeśli chodzi o te pomysły.
Na serwie FFA Classic 1shot2kill jest większość tych rozwiązań i ludzi pełno cały dzień.

Ja bym jeszcze dodał ze gracz VIP wybiera za pomocą 1, 2 lub 3 zestaw broni.
U nich np jest 1- AK i Deagle, 2-MP + Deagle, 3- AWP i Deagle i od razu def jest przyznany dzięki czemu nie trzeba szukać i kupować. Dobre ułatwienie.

Dodatkowo plus hp za zabicie przeciwnika ale w sumie zeby nie mieć więcej niż 120 hp :)

Szarmancki Los Pederasta

    Mam na Was oko!

  • Awatar użytkownika
  • Mam na Was oko!
  • Posty: 317
  • Dołączył: 25 paź 2015, o 16:27
  • Postawione piwa: 58
  • Otrzymane piwa: 27

(#9) Napisano 22 mar 2017, o 12:16

Cytat:
1. Likwidacja cenzury
2. Zlikwidowanie zasady resp 30 sek ( ewentualne rozliczanie graczy za bezproduktywne kampienie kickiem/slayem itp na koniec rundy ). Gracze tresowani jak malpy w cyrku po prostu pojda gdzie indziej.
3. Vip 2x he
4. Vip ma 5-10% szans na odrodzenie po zabiciu go
5. Vipowi dodaje hp za fraga ( do dyskusji kwestia tego czy moglby miec ostatecznie wiecej niz 100 hp czy po prostu dodawalo by mu te 5-10hp do setki ( jesli bylby ranny )
6. Model vipa + inny kolor tekstu na czacie np czerwony - to akurat nie sa tak wazne zmiany, ale z punktu widzenia socjotechniki jest to jakas dodatkowa zacheta. Co myslicie?
7. Drop granatow po martwych graczach ( zywi nie mogli by ich wyrzucac za pomoca "g" )
8. Przenikanie sie graczy nie tylko na poczatku rundy ( ten plugin umozliwia podsadzanie z tego co zauwazylem wiec nie trzeba sie martwic o to )
9. Odblokowanie freelooka ( mniej placzu i niepotrzebnych oskarzen , a ta blokada frustruje jak nie raz chce sobie kogos zobaczyc na szybko bez wchodzenia na spect ). Po co wlasciwie ta blokada?
10. Asysty, ktore dodawaly by punkty w tabeli a nie w hlstats. Ewentualnie jakies dodatkowe 100$. Przeciez to w niczym nie szkodzi , a daje to idealny efekt psychologiczny slabszym graczom, podbudowuje ich i powoduje ze spedzaja wiecej czasu na serwerze
11. Tutaj kontrowersyjnie bo chodzi o pokazywanie ile hp zabieramy ze skanow i granatami. Ktos powie , ze to bliskie wh ale jednak na bardzo popularnych serwerach sprawdza sie od dawna. Jesli to zbyt duzy hardkor to np niech chociaz tylko za te granaty pokazuje hp. W kazdym razie warto by tez nad tym pomyslec
12. Drobna zmiana -likwidacja paki na rozgrzewce ( pomysl od Czk).



1. Tutaj akurat cenzura niech zostanie , kultura to podstawa na serwerze. Jak chcą się obrzucać inwektywami to niech idą pograć w CS-GO. Poza tym Admini mają utrzymywać kulturę na serwie a teraz musieli by przymykać na to OKO ;)
2. RESP 30 sek. hm...ciężko mi się wypowiadać bo każda mapa jest inna , i ciężko stwierdzić na której mapie kampienie przeszkadza , np. na DD2 to nie dopuszczalne jak dla mnie aby ktoś stał całą rundę na respie i kampił AWP.
3. Może i fajnie 2xHE ale to chyba za dużo jednak na jedną rundę. Broń Boże nie dawajcie więcej FB bo niektórzy ludzie nie powinni ich kupować, jak dla mnie 2 Smogi idealne dla mnie :D
4. Bez sensu jak dla mnie .
5. Leczenie do 100HP tak , będzie mobilizacja aby odbierać BS itp. z małą ilością HP
6. Ciekawa propozycja do zaakceptowania .
7. Może i dobre , ale limitu HE na starcie nie może przekraczać .
8. Trochę ułatwienie , ale i pomocne po często jakiś głąb stanie i Cię zblokuje w wąskim przejściu.
9. ---
10. Same staty nie grają, ale jeśli to ma kogoś zatrzymać to niech będzie :D
11. Faktycznie prawie jak WH, odpada!
12. W sumie nie potrzebna ,bo albo mamy się skupiać na naparzaniu albo latać na rozgrzewce broić pakę !

Bardzo mało gram na FFA ,także to tylko moje zdanie na temat zmian które proponuje zwierze.
Ale niektóre można by było wprowadzić na DD2 ;)
Obrazek
Obrazek

Arcanix

    Admin serwera DM!

  • Awatar użytkownika
  • Admin serwera DM!
  • Posty: 687
  • Dołączył: 26 kwie 2014, o 15:01
  • Postawione piwa: 7
  • Otrzymane piwa: 50

(#10) Napisano 22 mar 2017, o 15:06

Cenzura powinna być wyłączona (Proszę nie mieszać polityki w sprawy Lamersowe, a po pierwsze i tak jest obchodzony notorycznie więc bezsensu. Oczywiście po to są admini żeby pilnować jak ktoś kogoś zacznie wyzywać od najgorszych, ale jak ktoś napisze ja pier... Lub nasz kur... To nikomu to chyba nie przeszkadza... Przynajmniej mi. :)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, o 15:59 przez Szarmancki Los Pederasta, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: O polityce to pogadajmy na czacie ;)

Kubi

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 732
  • Dołączył: 26 wrz 2012, o 17:59
  • Postawione piwa: 154
  • Otrzymane piwa: 83

(#11) Napisano 22 mar 2017, o 15:12

Pewnym jest, ze wiekszosc naszej spolecznosci to starsi gracze, ktorzy preferuja klasyczne rozwiazania bez znaczacych ulatwien w grze. Jednym slowem - oldschool. Niestety nie ma nas az tylu by utrzymac calymi dniami pelna frekwencje.

Więc moze nalezy pomyslec, zeby przyciagnac wiecej starszych graczy. Moim zdaniem brakuje fajnych klasycznych serwerow ffa. Wszedzie dodaja nowe pluginy, ułatwienia dla vipow, zeby byla kasa na reklame i zeby sie jakos krecilo.

Co wiec przyciaga graczy na serwery czego u nas nie ma? Rozne udogodnienia, ktore ulatwiaja i uprzyjemniaja rozgrywke szczegolnie "niedzielnym graczom" ( nie tylko im).

Graczy przyciaga dobra rywalizacja i gra w przyejmnej atmosferze. Jednak jak ma byc dobra rywalizacja, jezeli ffa jest zasmiecone bezsensownymi mapkami na ktorych gracze czasem sie szukaja przez cała runde. Ja wiem, ze niektorzy lubia nowe mapy, jebnak zdecydowanie wiecej sprzymierzencow maja klasyczne, grywalne mapy na ktorych tt i ct maja w miare wyrownane szanse

Ludzie jesli chca dzisiaj smakowac klasycznego csa bez zadnych ulatwien w ktorym liczy sie czysty skill to dolaczaja do szeroko pojetej spolecznosci mixowej i praktycznie nie wchodza na zadne ffa, a jedynie na serwery dm. Osobiscie od swieta spotykam graczy z mixow na jakims publiku
.

Tu Zwierz ma racje jednak ja, to widze z innej perspektywy. Jest mnostwo dobrych graczy, ktorzy nie maja czasu i nerwow, aby czekac, az zbierze sie sklad na mieszanca i moim zdaniem klasyczne ffa z klasycznymi mapkami, byloby dobrym rozwiazaniem, aby przyciagnac tych graczy.
Tam ktos wyzej napisal, ze rozwiazania Zwierza sprawdzaja sie na FFA Classic 1shot2kill. Otoz, to ze cos sie gdzies sprawdza nie jest zadnym argumentem, ze sprawdzi sie to u nas. Domyslam sie, ze serwer jest full, bo byla duza inwestycja w reklame, jednak taki serwer juz jest i nie ma, co go powielac.
Moim zdaniem sprawa wyglada w ten sposob, ze jezeli sie komus nudzi klasyczne 1.6 to idzie na globala, a nie szuka rozwiazania wybierajac jakis serwer z x pluginami. Jednak wciaz jest mnostwo graczy ktorzy lubia i szukaja klasyki, ktorej jest juz bardzo mało.
Teraz propozycje Zwierza:
1. Nie. Lamersi zawsze starali trzymac sie zasad kultury. Moze Was, to zdziwi, ale wiekszosc ludzi lubi pograc w przyjemnej atmosferze bez bluzg.
2. Nie. Jakies zasady poprawiajace dynamike gry zawsze +
3 Tez Nie. Bezsens. Dobry gracz bardzo czesto wie gdzie rzucic granat. Nie lubie serwerow gdzie he lataja wszedzie i mozesz zostac wysadzony w kazdej chwili.
4. Jakie odrodzenie. Cs, to nie jest Gothic.
5. Tez Nie. Lepsi gracze wtedy maja ogromne ułatwienie, co zapewne bedzie denerwowalo slabszych graczy i pojda gdzie indziej.
6. Tez Nie. Zawsze baliscie sie wgrywania zbednych pluginow, a chcecie wgrywac bardzo zbedne?
7. Neutral.
8. Neutral.
9. Duze TAK
10. Rowniez duze TAK, pozornie lepsze statystyki bd plusem, aby odwiedzac nasz serwer.
11. Granaty jak najbardzie,j jednak przy strzale jestem na Nie.
12. Neutral.
Co do wyboru druzyny jestem za automatycznym wybranym przez ptb.

Rozumiem filozofie Zwierzaka jednak jej nie podzielam i mam nadzieje, ze Wy zrozumiecie moja, a nie zaczna sie zadne hejty. Mozecie napisac, ze normalne ffa nie zdalo egzaminu, wiec trzeba je udoskonalic. Owszem moze i racja, wiec udoskonalmy ja w bardziej klasyczny sposob, zostawiajac same klasyczne mapy, ewentualnie dobrze grywalne typu: nuke, inferno, dust2, aztec, mirage, tuscan, train, barcelona, verso, de_kabul (oczywiscie skasowac vote, zeby sie nie powtarzaly, a to sa bardzo dobre mapy) Moim zdaniem ludzie wciaz lubia takie serwery przypominajace chociaz troche tp. Pamietajcie, ze 10 map na serwer, to jest duzo i nie ma, co sluchac pojedynczych placzów w stylu DAJCIE NOWA MAPE, jezeli komus sie szybko nudza dobre mapy, to jeszcze szybciej im sie znudzi cs.
Reklama na ffa byla juz kilkakrotnie, jednak co z tego?? Zawsze wygladalo to w ten sposob, ze byla reklama- ludzi nie brakowalo, konczyla sie reklama ffa 7/31. Dlaczego?? Z tego powodu, ze ta reklama bardziej odstraszala, niz przyciagala. Podczas reklamy, byly grywane mapy, ktore zna tylko 30 % serwera, reszta latala po mapie, nie wiedzac nawet gdzie jest radar^^. Nie zapominajcie, ze wiekszosc graczy, ktorych mozna przyciagnac reklamą, to sa NOWI GRACZE, nie znajacy podstawowych map, nie mowiac juz o wynalazkach.
Propozycje Zwierza sa całkiem dobre i jeszcze raz powtorze, ze je rozumiem. Jednak moim zdaniem nie tedy droga. Zmiana jaka proponuje Zwierz mialaby szanse na sukces TYLKO WTEDY, jesli zostalaby zakupiona ciaglosc rekalmy na dluzszy okres, co raczej odpada.
Pozdrawiam, Yoł

Zwierze

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 830
  • Dołączył: 2 lut 2013, o 20:43
  • Postawione piwa: 42
  • Otrzymane piwa: 168

(#12) Napisano 22 mar 2017, o 16:12

Masz po czesci racje Kubi, ale serwerów tp jest dzisiaj sporo, a zebranie mieszanca przy dzisiejszej organizacji to jest 5-10 min ( przy okazji zapraszam do pogrania ). Nie wiem czy te zmiany są aż tak radykalne, ale przeciez nikt nie mowi ze to ma byc na zawsze. Przeciez mozna zrobic kopie plikow serwera przed przemeblowaniem i jesli okaze sie, ze nie wyjdzie to wrocimy do starych ustawien

Poza tym ja rzucilem propozycje, inni dokladaja kolejne a z tego worka administracja wybierze to co uzna za sluszne i w jakiej tam formie bedzie chciala. Juz dawno temu widzialem serwery na ktorych sa te rozwiazania z vipa i polowa serwera na vipie biega co jest duzym zastrzykiem finansowym.


Przeciez mi tez te wszystkie rozwiazania nie sa potrzebne bo chyba na serwerze radze sobie w miare dobrze, ale patrze na to z szerokiej perspektywy i chyba jednak zwykle machinacje w mapach to bedzie za malo by zatrzymac nowy narybek.

Moim zdaniem przekonanie sie co z tego wyjdzie bylo by najlepsze oczywiscie po dalszej selekcji propozycji z ktorej wyjdzie ostateczna lista. Zobaczymy jaki( i czy w ogole ) bedzie to mialo wplyw na frekwencje bo mi i wszystkim tu obecnym powinno o to chodzic. W praktyce nie jest tak strasznie jak mowisz, sam polataj bo serwerach.


Poza tym powtarzam jesli Twoj pomysl by sie sprawdzil to dla mnie moze zostac tak jak jest, ale jaka dasz gwarancje ze akurat mapy sa powodem i nic wiecej?

Te mapy, sposob ich wyboru to jak sam wiesz byly zmieniane juz wiele razy i nie widzialem jakichs duzych roznic frekwencyjnych przez to. Tutaj proponuje zebysmy skupili sie na konstruktywnych propozycjach bo jak zacznie sie krytykowanie wszystkiego i kazdy zacznie mowic ze calkowicie co innego to jak zwykle do niczego nie dojdziemy.

Przeciez to i tak z tej listy, ktora tu ulozymy administracja wybierze to co bedzie chciala, ale chodzi o ulatwienie im zadania.
Pozdro i dzieki za krytyke, ja mam swiadomosc wad niektorych pomyslow ale patrz na to co napisalem wyzej i w pierwszym poscie.

No i pomijajac to wszystko to masz racje, ze nad mapami tez warto popracowac.

Ps. Pamietaj, ze serwer nie nazywa sie Classic FFA tylko FFA+ Fun dlatego rowniez wez na to poprawke

CZK

    Cham i prostak!

  • Awatar użytkownika
  • Cham i prostak!
  • Posty: 763
  • Dołączył: 27 kwie 2011, o 01:40
  • Postawione piwa: 15
  • Otrzymane piwa: 393

(#13) Napisano 22 mar 2017, o 17:26

Dzień dobry.

Cytat:
1. Likwidacja cenzury
Spoiler:

Cytat:
2. Zlikwidowanie zasady resp 30 sek ( ewentualne rozliczanie graczy za bezproduktywne kampienie kickiem/slayem itp na koniec rundy ). Gracze tresowani jak malpy w cyrku po prostu pojda gdzie indziej.
Spoiler:

Cytat:
3. Vip 2x he
Spoiler:

Cytat:
4. Vip ma 5-10% szans na odrodzenie po zabiciu go
Spoiler:

Cytat:
5. Vipowi dodaje hp za fraga ( do dyskusji kwestia tego czy moglby miec ostatecznie wiecej niz 100 hp czy po prostu dodawalo by mu te 5-10hp do setki ( jesli bylby ranny )
Spoiler:

Cytat:
6. Model vipa + inny kolor tekstu na czacie np czerwony - to akurat nie sa tak wazne zmiany, ale z punktu widzenia socjotechniki jest to jakas dodatkowa zacheta. Co myslicie?
Spoiler:

Cytat:
7. Drop granatow po martwych graczach ( zywi nie mogli by ich wyrzucac za pomoca "g" )
Spoiler:

Cytat:
8. Przenikanie sie graczy nie tylko na poczatku rundy ( ten plugin umozliwia podsadzanie z tego co zauwazylem wiec nie trzeba sie martwic o to )
Spoiler:

Cytat:
9. Odblokowanie freelooka ( mniej placzu i niepotrzebnych oskarzen , a ta blokada frustruje jak nie raz chce sobie kogos zobaczyc na szybko bez wchodzenia na spect ). Po co wlasciwie ta blokada?
Spoiler:

Cytat:
10. Asysty, ktore dodawaly by punkty w tabeli a nie w hlstats. Ewentualnie jakies dodatkowe 100$. Przeciez to w niczym nie szkodzi , a daje to idealny efekt psychologiczny slabszym graczom, podbudowuje ich i powoduje ze spedzaja wiecej czasu na serwerze
Spoiler:

Cytat:
11. Tutaj kontrowersyjnie bo chodzi o pokazywanie ile hp zabieramy ze skanow i granatami. Ktos powie , ze to bliskie wh ale jednak na bardzo popularnych serwerach sprawdza sie od dawna. Jesli to zbyt duzy hardkor to np niech chociaz tylko za te granaty pokazuje hp. W kazdym razie warto by tez nad tym pomyslec
Spoiler:

Cytat:
12. Drobna zmiana - likwidacja paki na rozgrzewce ( pomysl od Czk).
Spoiler:

Pozdrawiam. ;)
Wasze piwa dosłownie idą na szczytny cel.:devil: Obrazek

Zwierze

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 830
  • Dołączył: 2 lut 2013, o 20:43
  • Postawione piwa: 42
  • Otrzymane piwa: 168

(#14) Napisano 22 mar 2017, o 17:56

Odpowiedzi do postu CZK

#2 generalnie chodzilo mi o to, zeby troche poluzowac z tym kampieniem bo czesto gracze byli karceni przez adminow majacych zly dzien nie do konca slusznie. Zeby kazdy admin sam ocenial szkodliwosc "spoleczna" czynu

#3 2x he to teoretycznie utrudnienie rozgrywki, ale z mojego doswiadczenia wynika ze wiekszosc graczy miota wtedy granatami na slepo, albo rzuca dwa dokladnie w te samo miejsce wiec idzie sie przyzwyczaic. Pewnym jest, ze vipa jakos wzmocnic trzeba, moze w jakis inny sposob niz ten.

#4 z mojego doswiadczenia na serwerach z odradzaniem wynika, ze wplywa to na dynamike rozgrywki bo gracze nie boja sie wtedy raszowac i padac, a w praktyce i tak baaardzo rzadko uda sie komus odrodzic wiec to tez psychologiczna zagrywka bardziej. Mozna by np zrobic, ze odradzanie tylko wtedy jak zyje min. 6-7 osob z teamu. Mi bez roznicy, to po prostu jeden z pomyslow na zachecenie do kupna vipa

#8
Na serwerach z tym pluginem normalnie sie trafia bo sprawdzalem. Po prostu z awp jak strzelasz to jednego zabijesz a drugiemu zabierzesz np 80 hp, wiec o to nie trzeba sie martwic

#9 jak ktos chce podpowiadac to i tak bedzie siedziec na ts z kumplem w drugiej druzynie i to obejdzie, a wiekszosc co juz musza oszukiwac to wola odpalic jakies wh. Wydaje mi sie, ze te podpowiadanie to zjawisko marginalne dzisiaj, a tym bardziej na serwerach ffa.

#11 no mozna zrobic ankiete na forum, ale tez zrobic X razy vote na pelnym serwerze i screeny z glosowania wstawic tutaj.


#12 tutaj chlopaki maja dobre pomysly z jakas nagroda za wygranie rozgrzewki


Dobry tez jest pomysl Arcanixa z jakas mala nagroda pieniezna dla graczy na serwerze spedzqjacych u nas ponad godzine

marki

    Ten tego zwykły szarak.

  • Awatar użytkownika
  • Ten tego zwykły szarak.
  • Posty: 4
  • Dołączył: 19 mar 2017, o 14:20
  • Postawione piwa: 0
  • Otrzymane piwa: 0

(#15) Napisano 23 mar 2017, o 15:22

Ja jestem zdecydowanie za oldschoolem, ale niektóre dodatki są fajne. Moje przemyślenia poniżej.
Użytkownik Zwierze napisał:

1. Likwidacja cenzury
2. Zlikwidowanie zasady resp 30 sek ( ewentualne rozliczanie graczy za bezproduktywne kampienie kickiem/slayem itp na koniec rundy ). Gracze tresowani jak malpy w cyrku po prostu pojda gdzie indziej.
3. Vip 2x he
4. Vip ma 5-10% szans na odrodzenie po zabiciu go
5. Vipowi dodaje hp za fraga ( do dyskusji kwestia tego czy moglby miec ostatecznie wiecej niz 100 hp czy po prostu dodawalo by mu te 5-10hp do setki ( jesli bylby ranny )
6. Model vipa + inny kolor tekstu na czacie np czerwony - to akurat nie sa tak wazne zmiany, ale z punktu widzenia socjotechniki jest to jakas dodatkowa zacheta. Co myslicie?
7. Drop granatow po martwych graczach ( zywi nie mogli by ich wyrzucac za pomoca "g" )
8. Przenikanie sie graczy nie tylko na poczatku rundy ( ten plugin umozliwia podsadzanie z tego co zauwazylem wiec nie trzeba sie martwic o to )
9. Odblokowanie freelooka ( mniej placzu i niepotrzebnych oskarzen , a ta blokada frustruje jak nie raz chce sobie kogos zobaczyc na szybko bez wchodzenia na spect ). Po co wlasciwie ta blokada?
10. Asysty, ktore dodawaly by punkty w tabeli a nie w hlstats. Ewentualnie jakies dodatkowe 100$. Przeciez to w niczym nie szkodzi , a daje to idealny efekt psychologiczny slabszym graczom, podbudowuje ich i powoduje ze spedzaja wiecej czasu na serwerze
11. Tutaj kontrowersyjnie bo chodzi o pokazywanie ile hp zabieramy ze skanow i granatami. Ktos powie , ze to bliskie wh ale jednak na bardzo popularnych serwerach sprawdza sie od dawna. Jesli to zbyt duzy hardkor to np niech chociaz tylko za te granaty pokazuje hp. W kazdym razie warto by tez nad tym pomyslec
12. Drobna zmiana -likwidacja paki na rozgrzewce ( pomysl od Czk).

No to tyle na poczatek, od czegos trzeba zaczac :P i pamietajcie jaki ma byc cel tych zmian.
Trzeba tez bedzie poruszyc kwestie wyboru zmiany mapy, ale to wyjdzie w trakcie mam nadzieje.


1. Cenzura w obecnejformie jest totalnie z d... (na dd2 też) hasło głosi, że czasem można przekląć. Kiedy jest te czasem jak się użyje 1 słowa niecenzuralnego to od razu wybija cenzurę? Powinno to być od 2-3 słów niecenzuralnych.
2. Nie, każda mapa ma określony cel, nie znam mapy, której celem jest siedzenie na respie (poza aim_, fy_ etc).
3.
4.
5.
6.
Te wszystkie punkty dotyczą VIPa, to mnie to nie dotyczy, bo nigdy nie byłem tego fanem, ale VIP na pewno powinien mieć więcej kasy, ale na pewno nie powinien mieć więcej HP. Dodawanie HP za fraga ok, ale żeby nie było tak, że ma 100+.
7. Dla mnie ok.
8. Bez sensu.
9. Za.
10. Bez sensu.
11. Egal, nie utrudnia to jakoś gry.
12. Dobry pomysł.

Nie mniej bez jakichkolwiek dodatków też można grać i taka gra mi się najbardziej podoba. Z klasycznymi, stałymi mapami i ogarniętymi graczami. Jedynie po 23 można dodać inny map list (jakieś aimy, fy, bo wtedy zawsze mało ludzi).
Widziałbym w dzień stały map list (bez głosowania albo dostępne poniżej określonej ilości osób na serwerze) a w nocy nominacje i dodanie małych mapek.

pzdr
marki

Wróć do Propozycje zmian / Ogłoszenia



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Wymiana linkami: cs-hax.comLamernialamernia/a> •

cron